„Porota byla složena tak, že většinu měli odborníci – architekti a my politici jsme byli v menšině. V průběhu soutěže jsem si potvrdil, že je to správně. Vedli jsme spolu dlouhé diskuse, ve kterých bylo třeba všechno velmi dobře zdůvodnit. Oproti výběrovému řízení trvalo rozhodování v soutěži mnohem déle – celé čtyři dny – jinak právní nároky na soutěž i na výběrové řízení jsou podobné. Soutěž byla zcela anonymní a musím říci, že závěrečné přiřazení jmen autorů k návrhům bylo pro všechny členy poroty překvapením,” uvádí starosta městské části Praha 7 Jan Čižinský a po této zkušenosti uzavírá, že „veřejná budova za veřejné peníze má projít architektonickou soutěží. Rekonstrukcí naší budovy se intenzivně zabývalo sedmdesát architektonických ateliérů, toho bychom bez soutěže nikdy nedosáhli.“
U vítězného návrhu mezinárodní porota uvedla: „Porota hodnotí kladně zejména jednoduchost a jasný výraz, který přísluší právě veřejné budově a odůvodněné použití základního architektonického jazyka, jako je kontrast mezi světlem a stínem, materialitou a lehkostí. Zároveň se jedná o přístup k rekonstrukci respektující stávající konstrukci i kontext, ve kterém se budova nachází.“
Autoři projektu konstatují, že je "původní objekt …očištěn na skelet, na technickou nutnost – na nosnou konstrukci – tu vnímáme jako krásnou. Proto ctíme velikosti stavebních modulů, rytmus konstrukce. Používáme motivy, které dělají z běžného domu dům vznešený – radnici.”