Dům Na Maninách 32 byl postaven mezi lety 1919 – 22 a jeho součástí je i sál Domovina. V něm se roku 1929 konal sjezd Komunistické strany Československa, na kterém byl zvolen předsedou strany Klement Gottwald, čímž byla odstartována bolševizace této strany. Na pomníku se však hovoří o slavné cestě k vítězství pracujícího lidu… Obyvatelé domu se opakovaně snaží o odstranění desky z domu a zrušení objektu jako památkově chráněného. Památková ochrana pochopitelně značně komplikuje jakékoliv rekonstrukce v domě. Přitom sál, ke kterému by se teoreticky měla vztahovat památková ochrana patří jinému vlastníku.
„Mě se zdá nepochopitelné, že je stálé možné mít pamětní desku člověka, který byl strůjcem komunistického puče u nás a poslušným pohůnkem Stalina. To je, jako by v Německu visely na domech připomínky na Hitlerova či Goebbelse,“ nevěřícně vrtí hlavou Josef Škola, který stál za poslední iniciativou na odstranění desky, a dodává: „Vypadá to, že zákon o protiprávnosti komunistického režimu tady příslušné úřady nezajímá.“
Je to dokonce přímo naopak, jak nám potvrdil Lubomír Suk, který je jedním z obyvatel domu: „Když jsme to zhruba před pěti lety opět řešili a poslali příslušnou žádost na Ministerstvo kultury, dostalo se nám od příslušného úředníky odpovědi, že dům je chráněn i jako architektonická památka a tudíž s tím není možné nic dělat.“ Pan Suk ovšem na památkovém úřadě zjistil, že důvodem památkové ochrany je fakt, že jde o památku dělnického revolučního hnutí. „Znovu jsme kontaktovali ministerstvo, ale to se teď vytasilo s argumentem, že historie by se neměla popírat, a proto by to mělo zůstat památkou, jako jsou jí třeba Jáchymovské doly.“ Argument, nad nímž rozum zůstává stát...
„Myslím, že odstranění tohoto památníku by mělo být v zájmu i radnice Prahy 7, když na jedné straně zde máme ulici Milady Horákové a na druhé pomník oslavující jejího vraha,“ domnívá se Lubomír Suk.