Program je letos opravdu nabitý – kromě výstavy tradičních čínských lampionů a postav vojáků terakotové armády, různých českých i čínských dobrot, nebude chybět ani bohatý kulturní program.
K vidění bude například „lví tanec“. Jeho pohyby vycházejí z čínských bojových umění a v Číně je součástí každého většího svátku již od dynastie Chan (2. století př. n. l.). Z hudby bude na programu čínská opera, u níž je důležitým prvkem i proměna masek. Umělec je jich schopen vystřídat až 18 a to aniž by divák viděl, jak je vyměňuje, přestože umělec je přímo před ním. Uslyšíte i řadu lidových písní z různých oblastí Číny. Přijďte si je poslechnout a poznat zajímavé čínské hudební nástroje jako je např. suo-na či er-chu.
V rámci doprovodného programu vás čekají i ukázka výroby ornamentů či obrazů z papíru.
Těšit se můžete i na již zméněné lampionové zpracování soch bojovníků slavné terakotové armády, které byly nalezeny v hrobce prvního čínského císaře. Kromě postav vojáků v životní velikosti spatříte také výstavu tradičních čínských lampionů. V neděli 7. února po 17-té hodině navíc návštěvníci spatří velký novoroční ohňostroj. Nebe nad Prahou rozzáří symbolicky v době, kdy odbije půlnoc čínského času.